14.8.2018
Dorost-3 kolo: Velká polom – Fulnek
22.8.2018

První místo staré gardy na Memoriálu Josefa Gracílka

Naše garda dříve narozených pánů se dne 4.8.2018 zúčastnila Memoriálu Josefa Gracílka pořádaného TJ Spartak Budišov nad Budišovkou. Jen pro připomenutí naposledy jsme v tomto turnaji zvítězili v ročníku 2006. Dalšími účastníky turnaje, krom domácího mužstva, byla družstvo Budišova u Třebíče a Nový Jičín. Hrálo se systémem každý s každým 2 x 20 minut.

Nejprve jsme se na výborně připraveném hřišti popasovali s místním Spartakem v poměru 5-2, po poločase 1-1. Branky vstřelili Jurča 2, Rulíšek 2 a Orlík.

V pořadí druhé utkání proběhlo s Budišovem u Třebíče 2-0, vyhráli jsme celkem s přehledem, oba góly vstřelil Pavel Jurča.

Dá se říct, že turnaj byl zakončen finálovým utkáním s mužstvem Nového Jičína, které jsme vyhráli po boji 3-1. Branky Jurča, Borák a Fojtík. Nutno řící, že zápas byl zkrácen po dohodě s rozhodčími na 2 x 15 minut, jelikož místní teploměry ukazovaly teplotu na hrací ploše až 45 °C na slunci.

Celý turnaj se naše mužstvo prezentovalo velmi pěkným a vyzrálým fotbalovým umem, šikovnými a „rychlými“ akcemi do rozhozených obran soupeřů. Za podpory výborného brankáře Jirky Kahánka, kvalitní obrany a nejlepšího střelce turnaje pětigólového Pavla Jurči, jsme dokráčeli k vítězství v turnaji s celkovým skóre 10-3!

Hráli jsme ve složení v brance Jirka Kahánek, obrana Lukáš Kocún, Libor Návrat, Libor Kvita, Petr Fojtík, Radek Dubec, v záloze Broňa Borák, Petr Orlík, Dušan Kysilko, Milan Šesták a útok Jarda Šesták, Pavel Jurča a Martin Rulíšek. Turnaj jsme zvládli bez úrazu, krom drobného zranění Jardy Šestáka, ale ten bude jako obvykle na další víkend v pořádku připraven na zápas „B“ mužstva.

Díky všem za účast a výbornou reprezentaci fulnecké kopané. Taktéž děkujeme pořadatelům za pozvání a organizaci turnaje!