TJ Sokol Fryčovice – Fotbal Fulnek 0:4 (0:2)

Filozofie práce s naší přípravkou
20.3.2018
Fotbal Fulnek – TJ Sokol Hukvaldy 3:1 (1:0)
12.4.2018

TJ Sokol Fryčovice – Fotbal Fulnek 0:4 (0:2)

Branky: 32’ Ďurica, 45’ a 66’ Šesták Jan, 86’ Štefek

Po dlouhé zimní přestávce bylo na programu 17. kolo 1.B třídy sk. D. Naše A mužstvo zajíždělo na Frýdeckomístecko do Fryčovic k místnímu TJ Sokol.

Fulnecký tým posílen o zkušeného Karla Krásu (přestup z TJ Vítkov) v základní sestavě začal utkání opatrně. Během prvních dvaceti minut se hra odehrávala převážně ve středu hřiště. Za zmínku tak stojí jen průnik Houfka na levé straně zakončený slabou střelou mimo bránu soupeře a individuální akce Černína středem hřiště. Změnu skóre a zároveň první jarní branku přinesla 32. minuta – Ďurica zpracoval krásnou přihrávku hrajícího trenéra Kováře a ještě krásněji přeloboval marně vybíhajícího domácího gólmana 0:1.

Po této inkasované brance začali vystrkovat růžky i domácí fotbalisté vedené zkušenou bratrskou dvojicí Kadlčáků. Asi v největší šanci domácích v utkání selhal jejich útočník, který se po chytře zahrané standardní situací právě Zdeňkem Kadlčákem ocitl tváří v tvář našemu brankáři Rozsypalovi. Ten předvedl skvělý zákrok a gólovou akci domácích zneškodnil. Opět tak prokázal jak je pro naše mužstvo důležitý!

Už se zdálo, že půjdeme do šaten s jednogólovým náskokem, ale na konci prvního poločasu dohrával náš kapitán Honza Šesták svou individuální akci s domácím brankářem. Ten se ve snaze napravit své zaváhání, zasáhl jeho nohu a hlavní rozhodčí nemohl rozhodnout jinak, než nařídit pokutový kop. Nabídnutou možnost zahrával sám faulovaný Šesták a nedal domácímu gólmanovi šanci 0:2.

Ve druhém poločase se domácí tým snažil s výsledkem něco udělat, ale to se jim nedařilo díky koncentrovanému výkonu fulneckých. Naopak byli jsme to právě my, kteří jsme podnikali jeden průnik za druhým. Běžela 66. minuta střídající posila týmu Jaromír Krása (přestup z FC Hvozd) přihrál Honzovi Šestákovi a ten do odkryté brány přidal svou druhou branku v utkání 0:3. O chvíli později domácí hráč obstřeloval z hranice šestnáctky našeho Martina Rozsypala, ale k jeho smůle zasáhl jak pravou, tak i levou tyč.

Jak je naším zvykem, tak vždy za rozhodnutého stavu dostávají příležitost všichni střídající hráči. Tečku za utkáním udělal střídající Štefek. V 86. minutě si Vasil (přezdívaný po svém otci) zkušeně naskočil na krásný centr Jaromíra Krásy a hlavou nedal domácímu gólmanovi šanci 0:4. Náš tým si tak připsal další důležité 3 body do tabulky.

Začátek zápasu byl z obou stran vyrovnaný. Moc pohledný fotbal se nehrál. Vázla nám rozehrávka a kombinačně jsme se nedokázali prosadit. Až ke konci poločasu kdy dal branku Peťa Ďurica po pěkném centru za obranu od Michala Kováře. Zlom v utkání nastal když nás dvakrát v závěru první půle podržel gólman Martin Rozsypal a následně na to přidal druhou branku Honza Šesták z jasně nařízené penalty.

Začátek druhého poločasu nás domácí přehrávali. Tlak jsme nakonec přečkali, přidali jsme ještě dvě branky a utkání už jsme si pohlídali. Chtěl bych klukům poděkovat za to že jsme se dali dohromady jak zdravotně tak fotbalově. Protože příprava nedopadla dle našich představ. Ještě nemáme nic vyhráno a musíme se připravit na další zápas, kdy nás v sobotu čeká celek z Hukvald.

Děkujeme fanouškům, že vážili tak dlouhou cestu a přijeli nás povzbudit! Moc si toho vážíme.

Pavel Jurča, asistent trenéra

Pavel Jurča
Pavel Jurča
asistent trenéra mužů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nineteen − nine =