TJ Sokol Fryčovice – Fotbal Fulnek 0:4 (0:2)
Dorost: Fulnek – Dolní Lhota
14.8.2018

Fotbal Fulnek – TJ Sokol Hukvaldy 3:1 (1:0)

Branky: 18’ Jurča, 62’ a 83´ Ďurica – 88’ Rozsypal (vlastní)

Další výhru Fulneku načal Jurča! Za krásného slunečného počasí jsme v 18.kole na domácím trávníku přivítali poslední celek tabulky TJ Sokol Hukvaldy. Domácí museli vinou zranění pozměnit vítěznou sestavu z minulého kola, kdy zraněného Láďu Vašinu nahradil nestárnoucí Pavel Jurča a svůj premiérový start v základní sestavě odehrál Jaromír Krása, který nahradil hrajícího trenéra Míšu Kováře.

Od začátku utkání bylo znát, že proti sobě nastoupil první a poslední celek tabulky. Hostující tým z Hukvald vsadil na poctivou obranu a trpělivě čekal na nějakou brejkovou situaci. To domácí Fulnek začal s dobýváním hostující branky ihned od první minuty. Hodně byla vidět středová dvojice Černín s Krásou. Oba dva jmenovaní si připsala po jedné střele, ale ani jedna neměla gólové parametry. Následovala série rohových kopů kde za zmínku stojí jen Ďuricova hlavička, která ale mířila vedle. První změna skóre nastala v 18.min – Murin vyzkoušel pozornost hostujícího gólmana, ten vyrazil míč pouze na nohu Pavla Jurčy, který zkušeně poslal míč k levé tyči a s její pomoci rozvlnil siť 1:0.

V dalším průběhu prvního poločasu bylo k vidění časté držení míče na kopačkách domácích, bohužel bez gólového efektu! Nutno dodat, že k tomu přispělo mužstvo Hukvald, které obětavě bránilo! Druhý poločas začal stejně jako ten první. Domácí se hnali za pojišťujícím druhým gólem a hosté se soustředili na pozornou obranu s rychlými brejky. Šanci k navýšení skóre dostal Jaromír Krása, ale jeho slabà střela skončila pouze na levé tyči hostující branky. Uběhlo pět minut a v hostující šestnáctce byl faulován Ondra Murín. Rozhodčí neváhal a odpískal pokutový kop. Ten si stejně jako v minulém kole postavil kapitán Honza Šesták, ale bohužel nabídnutou šanci mu hostující golman chytil.

Vše si mohl vynahradit o chvíli později kdy si na prsa zpracoval krásný balón Radima Krásy a střihl nůžkama zády k brance. Míč směřoval do brány, ale radost mu překazil hostující brankář, který jeho pokus vytěsnil na roh! Z následného rohu zahraným Krásou zvyšuje nekompromisně tvrdou střelou hlavou do šibenice kanonýr Ďurica 2:0, to běžela 62. minuta utkání.

Po této uklidňující brance dostali opět prostor hráči z lavičky. V 83. minutě si míč na levé straně zpracoval dohravající kapitán Karel Krása, uvolnil se přes hostujícího obránce a krásně nacentroval míč na nohu Petra Ďurici, ten z prvního doteku rozvlňuje síť 3:0.

Po tomto gólu se utkání dohrává. Běž 88.min z ojedinělého brejku zahrávají hosté rohový kop. Bohužel k naší smůle si míč nešťastně srazil brankář Rozsypal do vlastní sítě 3:1.

Utkání tak skončilo jasnou výhrou Fulneku, krerý si tak připsal 15. výhru v řadě. Děkujeme fanouškům za podporu po celou dobu utkání!

Ten kdo si myslel že to bude jednoduchý zápas tak se mýlil. Vůbec nebyl na hřišti vidět bodový rozdíl a postavení v tabulce. Neustále jsme klukům připomínali že nemůže v žádném případě dojít k podcenění soupeře. I když se první poločas odehrával převážně na polovině soupeře tak jsme si moc šancí nevypracovali. Až na jednu kterou jsme využili a do šaten jsme šli o jeden gól šťastnější.

O přestávce jsme si řekli že musíme být trpěliví že ještě nějaké góly dáme. Nakonec jsme po zásluze zvítězili a připsali si důležité tři body. Klukům bychom chtěli poděkovat za to že zápas zvládli a už se musíme pomalu připravovat na další důležitý zápas který nás čeká v sobotu ve Veřovicich a těšíme se že nás přijedou povzbudit naši věrní fanoušci.