6.2.2016
20. ročník halového turnaje přípravek
19.3.2016
Zobrazit vše

Naši nejmladší fotbalisté ročníku 2005 a mladší zahájili své podzimní soutěže 2015 s podstatnými změnami. Trenér starší přípravky Ing. Vladislav Varmuža požádal o uvolnění z funkce a dočasně přešel do funkce asistenta trenéra mladší přípravky. Starší přípravku převzal Jan Stibůrek, který přešel od mladší přípravky a do funkce trenéra mladší přípravky byl jmenován Tomáš Dohnal. Kádry mužstev se také dost změnily, odešly končící ročníky ve svých kategoriích, někteří nespokojení rodiče převedli své děti do jiných klubů. Další hráči dali přednost jiným aktivitám.

Nejvíce byla postižena kategorie starší přípravky, to ale neznamená, že to mělo vliv na chod mužstva. Výsledky v soutěži nejsou ideální, ve vývoji této věkové kategorie však sledujeme jiné cíle a to zejména v oblasti rozvoje individuálních schopností.

Kádr starší přípravky:
Jakub Fojtík (12 Branek), Lukáš Hrstka (3 branky), Vojtěch Sukup (2 branky), Jan Zich, Karel Cieslok, Robin Dolanský (4 branky), Jan Šimurda (16 branek), Jan Vaněk (2 branky), Jiří Ševčík (2 branky), Lukáš Vaňura (2 branky).

Přípravu na jaro jsme zahájili s menším počtem hráčů, pouze sedm. Prosíme rodiče, kteří mají syny nebo i dcery ročníku 2005 a mladší, aby je přihlásily do oddílu kopané.

Přípravu rovněž zahájila i mladší přípravka pod vedením ambiciózního Tomáše Dohnala. Získala nový impuls. Zejména u této kategorie nejsou důležité výsledky, ale oku lahodící zjevný výkonnostní růst, hravost, dravost, zdravá agresivita a tvořivost.

Obě přípravky se připravují 2x týdně v tělocvičně TJ. Příprava je proložena halovými turnaji. Mladší přípravka mimo to absolvuje úspěšně Krajskou zimní ligu, odehrála halový turnaj ve Vítkově, kde získala třetí místo a dále se zúčastnila turnaje o „Okresního přeborníka“ v Bílovci s umístěním na 5.místě. V tomto tréninkovém období absolvuje rovněž vícekolový turnaj s týmy Pustějova, Děrného a Bílova.

Starší přípravka také odehrála turnaj o Okresního přeborníka a skončila sedmá. Další turnaj naši chlapci sehráli v nové Sportovní hale v Budišově nad Budišovkou, kde v náročné a vysilující hře v menším počtu obsadili opět krásné 7. místo.